ΕΓΓΡΑΦΑ

• Βρείτε μας στο

Δικαιολογητικά εγγραφής

2211

• Πρωτότυπο Απολυτήριο Γυμνασίου ή ενδεικτικό Γ΄ τάξης παλαιού εξαταξίου Γυμνασίου ή επικυρωμένο αντίγραφο Πτυχίου ή Πιστοποιητικό σπουδαστικής κατάστασης από το σχολείο όπου φοιτούσε ο μαθητής).
  • Βεβαίωση του εργοδότη ή αν πρόκειται για μαθητή που απασχολείται σε δική του επαγγελματική εργασία, βεβαίωση της αρμόδιας αρχής ή υπηρεσίας ότι στη διάρκεια της ημέρας εργάζεται ή βεβαίωση του Ο.Α.Ε.Δ. από την οποία να προκύπτει η εγγραφή του στα μητρώα ανέργων (εξαιρούνται οι μητέρες ανηλίκων).
  • Φωτοτυπία ταυτότητας.
  • Πιστοποιητικό Γέννησης.
  • Μία (1) φωτογραφία.
  • Αίτηση-δήλωση για τον τομέα ή την ειδικότητα που επιθυμεί να παρακολουθήσει (παρέχεται από το σχολείο).
  • Οι απόφοιτοι Γενικού ή Ενιαίου Λυκείου γράφονται απευθείας στην Β’ Τάξη Σπουδών και παρακολουθούν μόνο μαθήματα ειδικότητας τρεις ημέρες την εβδομάδα (απαλλάσσονται από τα μαθήματα γενικής παιδείας), ώστε να αποκτήσουν Επαγγελματικό Πτυχίο Ειδικότητας.

Comments are closed.