ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

• Βρείτε μας στο

Ε ν η μ έ ρ ω σ η Μαθητών/τριων Εσπερινού ΕΠΑΛ Γιαννιτσών

Με τη συνδρομή του ΕΣΠΑ υλοποιείται στο εσπερινό ΕΠΑΛ Γιαννιτσών από τις 6/10/2021 και μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς το πρόγραμμα Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ (ΜΝΑΕ). Το πρόγραμμα περιλαμβάνει υποστήριξη των μαθητών/τριων, συνεργασία με το διδακτικό προσωπικό του σχολείου, ομάδες προσωπικής ανάπτυξης, συμβουλευτική καθοδήγηση σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο. Το εσπερινό ΕΠΑΛ διαθέτει ως ψυχολόγο του προγράμματος ΜΝΑΕ την κ. Μ. Μιχαηλίδου, η οποία βρίσκεται στο σχολείο μια φορά την εβδομάδα, κάθε Τετάρτη. Οι μαθητές που επιθυμούν συναντήσεις απαραίτητο είναι να κλείσουν ραντεβού απευθείας κάθε Τετάρτη ή στέλνοντας e-mail στη ψυχολόγο του σχολείου μέσα στην εβδομάδα. Το e-mail της ψυχολόγου μπορούν να το βρουν από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Comments are closed.